“Винаги избирам един мързелив човек да свърши трудната работа, защото той ще намери един лесен начин да я постигне”. Това го е казал Бил Гейтс. Но него не го мисли, той си е свършил работата.
Ти ако искаш нещо да се завърти – започни от ръкавите си.
Вторник е. И вече е крайно време работната седмица да започне. С кафе и нашия екстракт от социалните медии.
А в Китай например работната седмица никога не спира. Мислиш, че роботите са бъдещето? Назад си. Роботите са настоящето – щом китайците от работните им места изместиха. Ето, тези самозареждащи се роботчета работят 24/7 като служители на фирма за доставки. Могат да разпределят по 200 000 пратки на ден. Спестяват до 70 процента от разходите, които фирмата би дала, ако използваше човешки същества за същата работа. Въпросът е как да си поръчаме такива 240 бройки за парламента.
Китайска поговорка пък гласи: “Не се страхувайте да забавите темпото. Страхувайте се само, ако стоите неподвижно.”
Има личности, които възприемат работата като работа да разкриват работни подробности за работи, за които не им е работа.
A Monday morning image we can all relate to. pic.twitter.com/P6fxtElK01
— Julian Assange (@JulianAssange) April 10, 2017
Номерът с работата е да не я приемаш като работа, разбира се. Казал го е още друг изобретател – създателят на първата електрическа лампа Томас Едисън – “Възможностите са изпускани от много хора, защото са облечени в работнически дрехи и изглеждат като работа.”
Най-лесно им е на тези с таланта, чиято работа е например да чуруликат и да летят. Като пиленцето Поли Генова, която има свойството да хвърчи в облаците и, например, да наблюдава Германия от птичия си поглед.
Наистина, големите таланти работят като революционери. Питайте например Сър Пол Маккартни, който заедно с готвача Джейми Оливър, Хю Джакман, Ед Шиърън и други звезди приканват към семпла революция – храна за всички.
Да. Има и такива, чиято работа е да възпитават. Ето го Владо Карамазов с неговата най-голяма любов – неговия племенник.
Някои пък работят като ироници, сардоници и саркастици. Например този визуален артист с любопитен призив.
А нашата работа тук, драги читателю, е да следим какво работят другите, като едни предани последователи на скъпия на сърцето ни Джером К. Джером, титан: “Много обичам работата, с часове бих седял да наблюдавам хората, които работят”.
Има разбира се и откровено безработни.
Общинарите в София пък работят, за да премахнат едно от малкото безусловно приятни неща в града – гледката към планината. Ще инсталират небостъргач пред нея.
Ето и визуален коментар на тази перспектива.
Хубава работа. Ама българска.
А Парис Хилтън вече работи като учен.
Относно работата по предизборните обещания, цитирайки Д(ж)инко от Ямбол карикатуристът Христо Комарницки се произнесе така:
А кой всъщност движи нещата напред? Ами има например работещи хора на планетата Земя, които работят като изобретатели на разни работи. Ето, изобретен е и перфектия стабилизатор за смартфони.
По света има и журналисти, които работят.
Разследващата журналистика обра наградите Пулицър за 2017г. https://t.co/c4VGFJrxMF журналистиката!
— velislava (@velislava) April 10, 2017
И само спокойно. В България постоянно, навсякъде, нон стоп, работят неуморно хората от МВР, че да ни е добре.
България харчи двойно повече от средното в ЕС за вътрешен ред и сигурност, тройно повече от северните страни pic.twitter.com/crevt6rHQ4
— Георги Ангелов (@joroangelov) November 3, 2015
Накрая, рецепта за добър сън от нас: добре свършената работа, е честно свършената работа. Както е казал поетът великан Константин Павлов – “Човешкият живот е опит за почтеност. Само опит.”
Четете всеки ден преглед на социалните мрежи в egoist.bg