Благодарение на математическа формула можеш да откриеш Единствения
Срещите приличат на хазарт. Може да изтървеш възможността даоткриеш Единствения, ако вече си зает или да чакаш твърде дълго сам инакрая да рискуваш и си оставаш само с котките. С колко души трябва да си излизал, за да откриешЕдинствения? Математиката има отговор.
Оптималното разрешение на проблема (известен и като “секретарскипроблем” или проблемът набракуваните) за първи път вълнува обществото през петдесетте години на миналия век.Става въпрос за вземането нарешения при несигурност. В нашия случай искаш да знаеш дали си попаднал на правилния човек и кога да спреш да търсиш – независимо дали става въпрос за интимнаполовинка или секретарка (понякога и двете заедно).
Идеалнатастратегия да знаеш кога да спреш дължим на американския математик Мерил Флоуд. Професорътпо философия в университета в Сидни- Марк Коливън, съветва да несе венчаете за първото си гадже: “Може да се докаже математически, че следващият кандидат е по-добър от предишния и така със всички останали, които са срещани преди това. Вероятността да откриеш най-добрата си половинка от първи път е приблизително 0.37%.”
Знаеш заприложенията тип Tinder – трябва да плъзнеш наляво, за да отхвърлиш или надясно, за да приемешразлични профили, но понякога изборът се оказва труден. За да приложиш стратегията направи следното: задели 100 подходящи профила, според теб, отхвърли първите 37% от тях, а след това излезна среща с най-подходящия средостаналите.
Този метод си имаи своите недостатъци. Проблемът е, че има някои рискове твоят перфектен партньор да сепояви сред първите37%. Най-възможният начин даоткриете подходящата половинка е като я търсиш, а не очакваш тя да те намери.Не искай математическа формула и за това.