“Любовта е възхитителна измама, на която всеки се съгласява доброволно.”
Този мъдър афоризъм не го казваме ние. Не го казва даже и Пауло Коелю (макар, че е яка сентенцийка и той сигурно би си я щипнал). Истинският автор загива в дуел в покрайнините на Санкт Петербург, а куршумът, който отнема живота му, принадлежи на любовника на съпругата му. Годината е 1837 г., а въпросният карък е Александър Сергеевич Пушкин. Уикипедия разправя, че руското правителство по това време толкова се притеснява от политически демонстрации, че превръща погребението във ВИП събитие с ограничен достъп.
Иде ни и на нас днес да възкликнем в духа на Пушкин… само че по български. Любовта е мошеничество!
Днес президентът на страната председател на ЕС попита публично премиера дали има бизнес отношения с Пеевски. Борисов отв…
Любовната драма в политическия живот е по-лошо написана и от сценария на турска сапунка (не ни питайте откъде знаем). При Пушкин поне всичко е било ясно. А ние тук не сме сигурни нито кой е любовникът, нито кой е съпругата.
Премиерът твърди, че няма нищо общо със Слона в стаята и дори отрича да е в същата стая.Президентът говори за Слона в …
Винаги ни се е искало злодеят да е в сенките, като в качествените трилъри. Само дето в нашия сериал всеки вече се надпреварва да го сочи и уличава в престъпленията му. И това докато си лафят с него в обедната почивка…
Но не филмов критик ни трябва, а може би психиатър.
Всички гласове на ДПС на президентските избори отидоха при президента Радев – и официално, и неофициално. Да не забравяме, че партията, която издигна Румен Радев за президент, предложи и Пеевски за шеф на ДАНС.
Седя си на спирката, едно коче се върти упорито около мен, дядото с него разправя: "Вие сигурно сте хубав човек, мойто куче много познава". Викам: "Истината е, че имам суджук в чантата, ма мерси."
коментари